KPPSP Radziejów

SPRZĘT

  GBA2,5/16

GBA 2,5/16 – Jest to samochód gaśniczy, średni zabudowany na podwoziu Renault Midlum z napędem terenowym zakupiony przez KP PSP w Aleksandrowie Kuj dla JRG 2 w Ciechocinku w 2008 roku z udziałem środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .

Pojazd ten wyposażony jest w niezbędny i nowoczesny sprzęt gaśniczy oraz ochronny dla strażaków , ale przede wszystkim najnowocześniejszy ciężki zestaw urządzeń hydraulicznych firmy Holmatro służący do ratownictwa techniczno – drogowego.
 
 
    

 GCBA 8,5/50


 

GCBA 8,5/50 na podwoziu Scania G440. Podwozie fabrycznie nowe, uterenowione o wzmocnionym zawieszeniu i układzie napędowym 6x6. Z zabudową kompozytową. Pojazd wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 324 kW, spełniający normę czystości spalin Euro 5. Wyposażony jest w klimatyzacje i układ wentylacji, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, elektrycznie sterowane szyby,centralny zamek, system nawigacji satelitarnej oraz kamerę cofania. Dwudrzwiowa kabina trzyosobowa posiada miejsca dla kierowcy i dwóch ratowników. Pojazd z przeznaczeniem ratowniczo-gaśniczym ze zbiornikiem o pojemności 8500 litrów wody i 850 litrów środka pianotwórczego. Wyposażony w autopompę RUBERG o wydajności 5000l/min i dodatkowo w system ogrzewania plaszczem wodnym podłączonym do układu silnika oraz specjalistycznym sprzętem ratowniczym, na który składają się m.in.
  • piły do cięcia drewna i betonu
  • sprzęt ochrony dróg oddechowych
  • agregat prądotwórczy z masztami oświetleniowymi
  • drabiny pożarnicze
  • sprzęt do podawania wody i piany gaśniczej
  • wysoko wydajne działka wodno-pianowe stacjonarne i przenośne oraz wiele innych sprzętów niezbędnych do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych
 Zakup pojazdu został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa

     


SLOp JEEP


 

Jest to lekki pojazd osobowy z napędem terenowym znajdujący się na wyposażeniu JRG 2 w Ciechocinku od roku 2005 roku i wykorzystywany jako samochód operacyjny oraz pojazd służący do holowania przyczepy wyposażonej w łódż ratowniczą z silnikiem zaburtowym oraz lekkiego pontonu ratowniczego.
 

Kampanie społeczne
KPPSP Aleksandrów Kujawski
87-700 Aleksandrów Kujawski, ul. Halinowo 2a
Tel. 54 231 89 00 (centrala)
Tel. / Fax. 54 282 40 60

Numer alarmowy
998 lub 112