KPPSP Radziejów

SPRZĘT

GCBA 5,1/42,7/3,4

 

Ciężki pojazd ratowniczo –gaśniczy GCBA 5,1/42,7/3,4 na podwoziu MAN to samochód przeznaczony przede wszystkim do działań gaśniczych, uterenowiony z napędem 4x4. Zabudowany przez firmę MOTO-TRUCK i oddany do użytku w JRG 1 w Aleksandrowie Kujawskim w 2015 roku. Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 5070 litrów oraz autopompę o wydajności 4200 l/min dodatkowo na wyposażeniu pojazdu znajdują się dwa działka wodno-pianowe o dużej wydajności jedno zamontowane na stałe na dachu pojazdu drugie przenośne zwiększające możliwości gaśnicze pojazdu.

Pojazd został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ( zgodny z standardem wyposażenia opracowanym przez KG PSP) umożliwiający prowadzenie szerokiego zakresu działań ratowniczych.  Ze względu na swe parametry, samochód ten stosowany jest przede wszystkim tam, gdzie zachodzi potrzeba użycia lub dostarczania dużych ilości wody przy likwidacji szybko rozwijających się pożarów. Auto posiada wyciągarkę linową oraz niezależne oświetlenie z masztu oświetleniowego wykonanego w technologii LED zasilanego bezpośrednio z instalacji elektrycznej pojazdu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w procesie produkcji tego pojazdu takie jak kompozytowa zabudowa, automatyczna skrzynia biegów, kamery cofania oraz system lokalizacji pojazdów poprawiają komfort użytkowania sprzętu oraz ułatwiają prowadzenie działań ratowniczych.

 

   
 

 

GBA 3,1/35/4,7

Średni pojazd ratowniczo-gaśniczy GBA 3,1/35/4,7 na podwoziu MERCEDES ATEGO to samochód uterenowiony z napędem 4x4, zabudowany przez firmę BOCAR i oddany do użytku w JRG 1 w Aleksandrowie Kujawskim w 2015 roku.

Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 3,1 tys. litrów oraz autopompę o wydajności 3.5 tys. l/min a także działko wodno-pianowe umieszczone na dachu pojazdu.  Parametry tego pojazdu pozwalają na przeprowadzenie nim skutecznej akcji gaśniczej w większość przypadków małych pożarów, do których to auto jest kierowane. Ponadto samochód wyposażony jest w najnowocześniejszy zestaw hydrauliczny firmy Holmatro niezbędny do działań z zakresu ratownictwa technicznego oraz dodatkowy wyposażenie służący do niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych. Na stanie pojazdu znajduje się także inny sprzęt ratowniczy taki jak piły do cięcia drewna i betonu czy sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz wszelkiego rodzaju sprzęt specjalistyczny, który umożliwia załodze kierowanej do działań w tym pojeździe samodzielną likwidacje większości zagrożeń do usuwania, których obligują PSP stosowne przepisy.  Podczas działań nocnych samochód daje możliwość oświetlenia terenu przy pomocy masztu oświetleniowego wykonanego w technologii LED, dodatkowo został on wyposażony w wyciągarkę linową oraz system lokalizacji pojazdu ELTE. Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych pojazd zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa ratowników oraz dużą bezawaryjność.

 

 

 

 

KPPSP Aleksandrów Kujawski
87-700 Aleksandrów Kujawski, ul. Halinowo 2a
Tel. 54 231 89 00 (centrala)
Tel. / Fax. 54 282 40 60

Numer alarmowy
998 lub 112
Polecane strony
BIP