KPPSP Radziejów

Strażacy szkolą się w zakresie map cyfrowych i dronów


18 grudnia 2018 r. 02:59
Strażacy szkolą się w zakresie map cyfrowych i dronów

Szkolenie z map cyfrowych i dronów

Przy współpracy Z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w terminie 15-18.12.2018r w Komendzie Powiatowej PSP Aleksandrów Kuj. odbyło się szkolenie z obsługi map cyfrowych i dronów.

Celem szkolenia było przybliżenie i zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną. Prezentowana wiedza została poparta rzeczywistymi i ogólnodostępnymi przykładami serwisów internetowych prezentujących konkretne dane przestrzenne. W ramach prezentowanych przykładów wskazane zostało rozwiązanie Open Street Map. Ponadto uczestnicy poznali podstawowe zasady tworzenia tego typu informacji w ogólnodostępnych i darmowych systemach informatycznych. Ten etap szkolenia obejmował cały proces tworzenia interaktywnych map cyfrowych, od przygotowania danych po ich publikację z wykorzystaniem Internetu. Jednym z ciekawszych elementów szkolenia były ćwiczenia terenowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych, w ramach których uczestnicy poznali i przetestowali możliwości wykorzystania w tym celu dronów.

Dwudniowe szkolenie zakończone było egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

Dzięki temu przedsięwzięciu tutejsza komenda pozyska drona wartości 5000 zł.

Opracował: st. kpt. Łukasz Serkowski

KPPSP Aleksandrów Kujawski
87-700 Aleksandrów Kujawski, ul. Halinowo 2a
Tel. 54 231 89 00 (centrala)
Tel. / Fax. 54 282 40 60

Numer alarmowy
998 lub 112
Polecane strony
BIP