KPPSP Radziejów

Pożegnanie ze służbą.


27 lutego 2019 r. 02:39
Pożegnanie ze służbą.

Pożegnanie ze służbą.

W dniu 22 lutego 2019 r. odbyła się uroczysta zbiórka w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne 3 naszych  kolegów:

st. asp. Andrzeja Drużyńskiego
st. ogn. Ryszarda Zajączkowskiego
ogn. Jarosława Gmurskiego

st. asp. Andrzej Drużyński służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął ponad 25 lat temu, 1 września 1993 roku od stanowiska stażysty w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Aleksandrowie Kujawskim, awansując kolejno na stanowiska młodszego ratownika oraz ratownika. 1 lica 1998 został skierowany do pełnienia służby
w Powiatowym Stanowisku Kierowania w Aleksandrowie Kujawskim. W styczniu 2000 roku ścieżki jego kariery powiodły go z powrotem do podziału bojowego JRG Aleksandrów Kujawski, gdzie realizował się jako operator sprzętu specjalnego, dowódca zastępu i od 2010 roku dowódca zmiany, aż do dzisiaj kiedy doczekał się szczęśliwie zasłużonej emerytury.

st. ogn. Ryszard Zajączkowski swoją karierę z pożarnictwem zaczynał jeszcze w Zakładowej Straży Pożarnej. 3 września 1990 roku został przyjęty do służby w Zakładowej Straży Pożarnej w Ciechocinku na stanowisko pomocnika przodownika roty. 2 stycznia 1991 roku na własną prośbę został przeniesiony do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Aleksandrowie Kujawskim. Od tego czasu, pełniąc służbę już tylko tam, ratował życie ludzi, zwierząt oraz mienie, nierzadko z narażeniem własnego życia, awansując kolejno na stanowiska młodszego ratownika, ratownika, starszego ratownika i ostatecznie w 2018 roku starszego operatora sprzętu.

ogn. Jarosław Gmurski strażak z największym stażem służby w ochronie przeciwpożarowej z całej wspaniałej trójki przyszłych emerytów. Karierę rozpoczął 1 lutego 1989 roku w Zakładowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim na stanowisku, podobnie jak poprzednik, pomocnika przodownika roty. Całe swoje życie związany był z Jednostką Ratowniczo Gaśniczą w Aleksandrowie Kujawskim. Doświadczeniem, opanowaniem
i umiejętnościami wspierał swoich kolegów w działaniach awansując kolejno na stanowiska młodszego ratownika, ratownika, starszego ratownika, żeby ostatecznie w 2018 roku objąć etat starszego operatora sprzętu.

Dziękujemy za te wszystkie lata służby z Wami, za wytrwałość, profesjonalizm i doświadczenie. Dziękujemy, że współtworzyliście tą Jednostkę i Komendę, że staraliście się budować dobrą atmosferę w pracy i kreować właściwe postawy międzyludzkie.

Galeria zdjęć.

Kampanie społeczne
KPPSP Aleksandrów Kujawski
87-700 Aleksandrów Kujawski, ul. Halinowo 2a
Tel. 54 231 89 00 (centrala)
Tel. / Fax. 54 282 40 60

Numer alarmowy
998 lub 112